NOVEMBRI ÜRITUSED

7. november  10.00 – 11.10.   –  4. ja 6. rühm  külastavad TalTech töötubasid: 1) Robotkäe meisterdamine. 2) Laulvad pildid.

7. november  17.00 – 18.00  –  perepäev

12. november  15.15 –  teater “Sõna ja mäng”   etendus  ” Kõnnin Eestimaa külas”

13. november  17.15   –  hoolekogu koosolek

22. november  –  4. ja 6. rühm  Iisaku muuseumis Kadripäev.

25.november  10.00 – 13.00  –  Keskonnake  ( 3, 4, 6 ja 9 rühm),  saalis, igale rühmale 45 minutit.

ETTEVÕTLIK LASTEAED

4. novembril filmiti meie lasteaias videot Ettevõtliku Kooli turundusvideo valmimise raames.  Teemaks on   Ei loenguvormile, Jaa aktiivõppele – digivahendid lasteaias?  Lapsed olid väga tublid, ei kartnud üldse kaamerat. Suured tänud teile!  Suur tänu ka õpetajatele, kes näitasid, kuidas käib meie lasteaias aktiivne õppimine. Suur, suur tänu kõigile!

 

KOGU PERE ISADEPÄEV

Armsad isad, vanaisad, onud ja kogu ülejäänud pere!  Olete oodatud Kirju-Mirju lasteaeda, et koos meiega tähistada kogu pere isadepäeva. Ootame Teid neljapäeval, 7. novembril kell 17.00 lasteaias. Rühmades toimuvad erinevad töötoad. Lisaks saab ka alates kella 16.30 tantsida, teha näomaalinguid, patse ja soenguid ning lõpuks lõõgastuda väikeses kohvikus.  Tulge ning veetke mõnus õhtu koos lastega!

ISADEPÄEVA TÖÖTOAD:

3. rühmas toimub SAVIROOSI  meisterdamine

4. rühmas  saab teha meisterdusi  PÄRLITEST

6. rühmas on töötuba “ME MÄNGUSELLID OLEME”

7. rühmas meisterdatakse VÕTMEHOIDJAID

9. rühmas saab meisterdada PUIDUST, saab endale kujundada SUVENIIRI PÕLETUSAPARAADIGA, võimalus on MAALIDA KIVIDELE ning saab ka LÕNGAGA PUNUDA.

Saalis saab tantsida, soenguid ja näomaalinguid teha.  Võta kaasa väike taskuraha, saalis töötab kohvik!

Vali endale üks sobiv töörühm või mitu töörühma ning tule mõnusalt õhtut veetma!

MÕMMI RÜHM RAAMATUKOGUS.

Neljapäeval 24.oktoobril käisid Mõmmi rühma lapsed lasteraamatukogus. Seekordne külastus oli veidi teistmoodi, kuna me ei kuulanud seal ühtegi juttu ega lookest, vaid mängisime raamatujahti. Tädi Kaire selgitas lastele mängu reeglid, lapsed valisid endale ühe kaardi, mille peal oli 9 pilti, nende järgi pidid lapsed üles otsima 9 raamatut. Lastele meeldis raamatujaht väga, nii et mängiti seda mitu korda, igas mängus pidid nad uued raamatud leidma. Hiljem võisid lapsed endale meelepärase raamatu valida ja seda uurida, vaadata. Kellel oli soov, võis ka joonistada. Mõmmid said oma osavuse, nutikuse ja kiiruse eest tädi kairelt tänukirja ja rühmale kingituseks kaks huvitavat raamatut.

TAGAVÄLJA TALUS

Teisipäeval 22.oktoobril toimus Sipsiku ja Tõrukese rühmade laste väljasõit Tagavälja tallu, kus lapsed nägid leiva küpsetamist vanasti. Lastele see meeldis väga, sest kõiki sai lähedalt vaadata ja ka osades tööprotsessides ise osaleda. Leiva küpsetamisele lisaks tuli lastel endil leiva peale määrimiseks või valmis keerutada ja siis algas sooja leiva ja või söömine, küll see oli maitsev, ikkagi ise valmistatud. Pärast oli võimalus õues ka lambaid ja hobuseid vaadata, ning toita.

KRÕLLIDE KAKU KÜPSETAMINE

Esmaspäeval 14.oktoobril tuli Lilii ema Krõllikestega trillima ja trallima. kakukeste küpsetamine oli planeeritud leivanädala kavasse, kuid kuna rühmas oli mitu last viiruste tõttu kodus, siis lükkus küpsetamine veidi edasi ja otsustasimegi siis koos Lilii emaga küpsetada. Õpetaja Tiia avaldas oma ammuse küpsiseretsepti. Lastele toimetamine meeldis väga, sai sõtkuda tainast ja vormida koogimehikesi , niikaua kui küpsised ahjus küpsesid said lapsed Lilii emaga joonistada ja lauamänge mängida. martini ema toodud ploomikompotist saime küpsiste kõrvale juurde maitsva morsi. Kõik lapse ja täiskasvanud jäid tegusa päevaga rahule.

Järgmine kord 28. oktoobril küpsetavad krõllilapsed koos Lilii ja Martini emaga sügislaadale korvikooke ja kookoseküpsiseid.

SEPTEMBER 2019.A.

KRÕLLID SEPTEMBRIS

Septembrikuus tegelesid Krõlli rühma lapsed palju liikumise ja liiklusega. Toimusid mitmed õppekäigud linnatänavatel ja mere ääres. Samuti toimus ka jooksupäev, mis nakatas hasardiga nii lapsi kui täiskasvanuid.

Õppekäikudel otsisime sügist ja kinnitasime kõiki neid asju, mida eelnevalt rühmas teada saime – seen ja seeneosad, sügislilled, erinevad puud, ilmatunnused, liiklemisreeglid jne… Lapsed olid elevil ja rõõmsad. Kõik teadsid kuidas ületada sõiduteed, leidsid üles pihlaka ja kase, tundsid kastanit, oskasid nimetada seenejalga ja seenekübarat. Tundsime liikumisest rõõmu ja nautisime ilusat sügiseilma.  

Koos vanematega täitsid lapsed iga päev, nädala jooksul, liikumiskalendrit, mis muutus nii tähtsaks, et vanemad pidasid vajalikuks helistada ja teavitada, kui lapsel hommikul märkimine meelest oli läinud. Kõigi kahjuks ilmnes aga kokkuvõtete tegemisel, et enamus lapsi tuleb lasteaeda autoga ja liigub suhteliselt vähe. Leppisime lastega kokku, et nad meenutavad emmedele-issidele liikumise tervislikkust ja tähtsust ning võimalusel saab ka auto endale puhkepäeva.

SPORDINÄDAL KIRJU- MIRJUS

23.-30.09. toimus juba viiendat korda kõigis EL-u liikmesriikides Euroopa spordinädal. Selles ürituses osales ka meie lasteaed kõikide rühmadega. Nädal oli ära planeeritud ja sisustatud erinevate spordiüritustega: käimispäev, matkapäev, orienteerumine, jooksupäev ja väljasõit Toila parki. 30. septembril kogunes terve lasteaed lipuväljakule kus pidulikult lõpetati spordinädal ning autasustati tublisid osalejaid.

Mõmmid sorteerivad prügi

Kokkuvõte septembrist 7.rühm

MESIMUMM

OKTOOBRI ÜRITUSED

OKTOOBRIS SUUREMAD ÜRITUSED:

KOLMAPÄEV:  9.oktoober kell 9.30 – külas Päästeamet programmiga “Tulest targem”

TEISIPÄEV:  15. oktoober kell 10.00  –  külas Moskva teater teatrietendusega “Linn, milles elan”

REEDE: 18. oktoober kell 9.30 – 11.45 – lasteaias külalised Ida-Virumaa lasteaedadest. Teemaks: Kus on kodukoht? Eesti keel mitmekultuurilises lasteaias.Tutvutakse keelekümblusrühmade tööga.

TEISIPÄEV: 22.oktoober – õppesõit Tagavälja Tallu.

28. oktoobrist kuni 1. novembrini – sügislaat lasteaias.

VÄLJASÕIT TOILA

Reedel 27. septembril sõidavad Sipsiku, Krõlli, Mõmmi ja Tõrukese lapsed spordinädala raames Toila parki, et otsida sügise tunnuseid ja teha üks mõnus matk sügises.

SPORDINÄDAL

23.09. – 30.09.2019 toimub juba viiendat korda kõigis EL-i liikmesriikides Euroopa spordinädal. Euroopa spordinädal on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on tõsta inimeste liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust kogu Euroopa Liidus. Eestis korraldavad Spordinädalat Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile. Spordinädala korraldamist toetavad Erasmus+programm, Kultuuriministeerium ning Coop Eesti. Sel õppeaastal liitus spordinädalaga ka Kirju-Mirju lasteaed.

SPORDINÄDALA KAVA:

1. PÄEV   –   KÄIMISPÄEV

2. PÄEV   –  MATKAPÄEV  (matkavad nii suured kui väikesed)

3. PÄEV  –  JOOKSUPÄEV

4. PÄEV  –  ORIENTEERUMINE  ( TÕRUKE, MÕMMI)

5. PÄEV  –  VÄLJASÕIT TOILA PARKI  (SIPSIK, KRÕLLID, MÕMMI, TÕRUKE)

Esmaspäeval, 30. septembril toimub lipuväljakul spordinädala ametlik lõpetamine ning osalejate tänamine.