VEEBRUAR LASTEAIAS

MESIMUMMIDE TEGEMISED VEEBRUARIS

PROJEKT „MINU KODULINN KOHTLA-JÄRVE“
Mesimummi rühma lapsed ja lapsevanemad osalesid aktiivselt 5. rühma projektis „Minu kodulinn -Kohtla-Järve“. Lapsed koos vanematega valmistasid papist karpidest oma kodumaja. Valminud majad tulid väga erinevad: oli suuri, väikseid, värvilisi ja nagu muinasjutu majakesi. Tähtis oli osavõtt.
Vabariigi aastapäeva aktuse ajaks panime majad saali näitusele ja lisasime sinna ka sügisel laste ko- dude juurde tehtud jalutuskäigu fotod. Näitus tuli ilus.
Lapsi ja lapsevanemaid tänasime tehtud töö eest tänukirja ja šokolaadiga.

******************************************
SÕBRAPÄEV MÕMMIDEGA
Mesimummid said sõpradeks Mõmmidega ja lustisid sõbrapäeval õues ning peale lõunaund saalis.
Koos lauldi, tantsiti ja mängiti mänge. Pärast vahetati sõpradega kingitusi ja söödi kommi.

*******************************************
HÕISSA, MEIL ON VASTLAD!
12.veebruari hommikul sõid Mesimummi rühma lapsed kõhud putru täis ja istusid bussi. Buss viis lapsed Iisakusse vastlapäeva tähistama. Kohalejõudes võttis lapsi vastu tädi Anne, kes rääkis vastlakommetest ning näitas vanu asju muuseumis. Siis meisterdati koos nööbist vurri ja keerutati seda võidu. Enne kelgumäele minekut meisterdati kada. Kada oli kaltsuribadest ja nöörijuppidest pundar kuhu sisse pandi kõik halvad teod, sõnad ja harjumused. Mesimummi lapsed kerisid kokku suure puntra halbu tegusid. Siis pandi joped selga ja tädi Anne abiga lükati kepiga kada metsa, et halb läheks meist kaugele ja lasteaeda kaasa ei tuleks.
Peale seda võtsid lapsed kelgud ja siirdusid kelgumäele vastlasõitu tegema. Kõige pikem sõit tuli Kristjanil ja Kevinil. Lusti ja tralli oli kelgumäel palju.
Enne koju sõitu maitsesid lapsed Iisaku pagarite vastlakukleid ja jõid piparmünditeed.