EESTI 100

EESTI 100 SIILIKESTE RÜHMAS.

Kingituseks Eestile punusid Siilikese rühma lapsed 100 tähte seinavaibaks.
Laps valis oma tähele ise meelepärased värvid. Hiljem arutasime- mis on eestis seda värvi. Näiteks: Sinine- meri, sinilill ,rukkilill. Valge- lumi, pilved, lumikellukesed. Must- maa. Roheline- rohi, lehed puudel, kuusk.
Kollane- päike.Oranž- porgand, kõrvits. Hall – taevas, kui sajab vihma.
Lilla- kellukesed, ploomid. Roosa- lilled. Punane – päkapikud, jõuluvana,
õunad ja kirsid. Pruun- karu, metskits, maa.
Seinavaip valmis rühmaõpetaja Riina ideest koostöös laste ja õpetaja Helmiga.
Valmis veel ka teine sünnipäevakingitus Eestimaa 100 raames. Nimelt õpetaja Riina õppis iseseisvalt internetis leiduvate materjalide abil minigobeäänpiltide tegemist. Õpitut tuli ka laste peal järgi proovida .Tublid 5-6 aastased lapsed punusid triipude kaupa pildid, mis kujutavad eesti talve, lipuvärve, merd.
Üks pilt on päris õpetaja Riina looming. Kokku saime toreda ühistöö.
Õpetaja Helmi koos lastega põletasid puidust rukkililledele ja pääsukestele rahvuslikke mustreid.
Meie töödest on pildid üleval grupis ,,Lasteaednike ideid”. Oleme saanud palju meeldivat vastukaja.

SAJAVÄRVILINE UNEJUTUSALL

Mesimummidele meeldib enne lõunaund unejuttu kuulata. Õpetaja Merle otsustas nendest uneju-tusalli kududa. Nii valmiski sajavärviline unejutusall, mille pikkuseks sai mõõtmisel 2 meetrit ja 32 cm. Kinnitasime selle magamistoa seinale ja panime juurde nimekirja juttudest ning viite, kust seda leida. Iga päev valib üks laps värvitriibu, mis talle kõige rohkem meeldib ja vastavalt sellele loeb õpetaja unejutu. Triipude lugemiseks on igale kümnendale triibule õmmeldud väike pärl loendamise lihtsustamiseks. Ühtki juttu ei korrata enne kui kõik jutud on loetud.
Sajavärviline unejutusall on väga populaarne ja lapsed ei jõua kuidagi ära oodata, millal nende kord tuleb juttu valida.