Mesimummide oktoober

MESIMUMMIDE TOIMETUSED OKTOOBRIS.

PUDRUKUU

Oktoober on pudrukuu ja kõik Mesimummi lapsed armastavad hommikul putru süüa. Kausitäis sooja putru hommikul kindlustab pikaks ajaks täiskõhu. Lapsed said teadmisi teraviljadest (nisu, kaer, riis, tatar, oder). Vaadeldi ja prooviti erinevaid pudru valmistamise tangaineid ning helbeid. Nüüd teavad lapsed, et riisist saab riisiputru ja hirsihelvestest saab keeta hirsiputru ja nii edasi iga teravilja kohta. Tegime rühma ka “pudrupäikese”, mille abil lapsed edaspidi kinnistavad lasteaias pakutavate putrude nimetusi. Ühtlasi valisid lapsed lasteaias oma lemmikpudruks ODRATANGU- JA TATRAPUDRU. Kõik teised pudrud maitsevad lastele moosinaeratusega või värskete marjadega. Vaatlesime ka nisu- ja rukkijahu, millest saab teha saia ja leiba. Lapsed küpsetasid maitsva õunakoogi nisujahust.

***************************************

KÜLAS TIGU QOBO

Tigu Qobo tuli Mesimummidele külla ühel õhtupoolikul kui õues sadas vihma ja sinna ei saanud minna. Lapsed olid üllatunud kui kuulsid, et Qobo oskab nendega rääkida ja veel eesti keeles. Algul programmeeriti Qobo värvidele kus Qobo liikus laste poolt koostatud värvirajal ja nimetas värvi. Kõik imestasid, kuidas Qobo on nii tark ja oskab nimetada värve. Prooviti ka teisi Qobo liikumise suuna ja tegevuse kaarte. Kui midagi läks valesti, siis Qobo ütles lastele: ei leia teed! Proovi uuesti! Õhtul koju minnes rääkisid lapsed vanematele oma uuest rääkivast sõbrast.

******************************************

ETTEVÕTLIK RASMUS STIVEN

Ühel päeval ütles Rasmus Stiven: “Kuule õpetaja, ma tegin ühe luuletuse, kas sulle meeldib? Päike paistab, vihma sajab, taevasse tuleb vikerkaar. Õpetaja ettepanekul joonistas poiss luuletuse juurde ka pildid, nii valmiski õpetaja abiga Rasmus Stiveni esimene oma raamat. Kui teised lapsed nägid valminud raamatut, soovisid kõik ka ise endale raamatu teha ja alustasid piltide joonistamist. Mõnedel lastel valmisid fantaasia järgi pildid, millele õpetaja abiga kirjutati juurde tekst.