PEREPÄEV KRÕLLIDE RÜHMAS

PEREPÄEV KRÕLLIDE RÜHMAS

Septembrikuisel lastevanemate koosolekul jõudsime üksmeelselt otsusele, et selle aastase isadepäevapeo võiks korraldada natukene teisiti kui tavaliselt. Otsustasime korraldada oma väikseses, hubases ja koduseks saanud rühmas perepäeva. Ka lapsed tulid ideega kohe kaasa ning olid elevil.
Ettevalmistustega alustasime juba varakult. Istusime koos lastega ühel pärastlõunal ühiselt laua äärde ja panime paika perepäeva kava. Koos otsustasime mida lauale panna. Õpetaja Iviga sai valitud laulud, mida laulda. Juurde õppisime ka erinevaid laulumänge, et koos lastevanematega oleks lõbus tantsida.
Päev enne tähtsat pidu algasid Krõllide rühmas suured ettevalmistused. Rühmaruum oli vaja lastevanemate tulekuks kenasti pidurüüsse ehtida, valmis sõtkuda küpsisetainas ning üle korrata laulujupid. Elevus kasvas iga tunniga.
Perepäeva hommikul olid lapsed juba uksel täis energiat ning pakatavat teotahet. Teha oli veel palju. Osad lapsed pesid koos õpetaja Meritiga puu- ning köögivilju ja valmistasid õhtuks vahvaid tikuvõileibu ning ampsukaid. Teine osa lastest aitas õpetaja Küllil õunakooki ja küpsiseid valmistada. Abistamas olid ka mõned lapsevanemad.
Poisid aitasid õpetajatel laudu ning toole ümber paigutada ning tüdrukud laudu korda seada. Lõpuks saigi kõik vanemate tulekuks valmis ja meie väike pidu võis alata.
Esmalt esitasid lapsed emmedele, issidele, õdedele , vendadele, samuti vanavanematele ettevalmistatud väikese laulu- ja luulekava. Seejärel oli aeg ka emmed, issid tantsima kutsuda.
Sellise suure möllu peale olid nii lastel kui ka vanematel jaks otsa lõppenud ning ainuõige mõte oli minna koos laste valmistatud hõrgutisi proovima. Võileivad mekitud ning suud magusaks tehtud oli aeg koos meisterdama hakata. Ning oi, millised vahvad meisterdused koos valmis tehti. Lausa lust vaadata!
Hubases ning koduses õhkkonnas möödus meie Krõllide väike perepäev meeleolukalt. Kuid iga pidu, ka kõige lõbusamgi, saab lõpuks läbi, nii ka meie oma. Kõhud täis, palged punased ning meeled rõõsad tatsasid meie tublid Krõllid vanemate käeotsas kodu poole.
Kogu selle perepäeva raames said lapsed omale erinevaid kogemusi. Õppisime, kuidas seda pidu kõik koos organiseerida ja mida kõike on selleks vaja. Kõige tähtsamaks pidasid lapsed, et kõik said midagi teha ja omapoolse panuse anda.
Suured tänud kõigile, kes aitasid meie lapsi, et pidu õnnestuks igati.

DSC01147