SÕIMERÜHMA TIBUKESTE TEGEMISED 2015/2016 Õ.A.

1. SÕIMERÜHMA TIBUKESTE TEGEMISED 2015/2016 Õ.A.

Saabus sügis. Puudel valmisid õunad, pirnid, ploomid. Valmis said ka kastanimunad. Ühel päeval, lastega õue minnes, leidsid lapsed , et maas oli palju kastanimune. Iga laps võttis ühe muna ja vaatas, kui ilus ümmargune ja läikiv ta on. Tegime lastele ettepaneku panna kastanimunad pingile ja otsida endale veel üks kastanimuna. Uued munad pingile asetades saime neid veel rohkem. Sel päeval saime selgeks mõisted „üks ja palju“. Lapsed tõid kastanimune veel juurde ja õuesolek möödus märkamatult lõbusas tegevuses.

Lastele meeldib lumes möllata ja hullata. Lumest saab ka huvitavaid asju ja loomi meisterdada. Selleks peab aga olema vastav ilm. Ükspäev saabuski sula ja hakkasime lastega meisterdama lumekrokodilli. Lapsed tõid lund ja patsutasid teda kokku. Meie püüdsime anda lumekuhjale krokodilli välimuse. Värvi peale pannes sai tulemus väga hea. Õhtul kui emad ja isad tulid lastele järgi mindi veel üheskoos krokodilli silitama.

Kevadeks saavad lastele selgeks paljud laulud, mida oleme laulnud rühmas ja muusikatunnis. Suur oli üllatus, kui ühel päeval hakkasid lapsed iseseisvalt laulma ühte vana lastelaulu ja tegid kaasa ka liigutusi. Tore on tõdeda, et lastega lauldakse ka kodus.