Kolmekuningapäev

Meie lasteaias toimus täna jõulukuuse ärasaatmispidu! 🌲
Rahvakalendri järgi on täna kolmekuningapäev ja sellel päeval lõppesid talurahva jaoks jõulupühad ning jõulukuused viidi toast välja.

Uued teadmised 🎅

Kas sina tead, et Jõuluvana🎅 ei sõida mitte kõigi maailma laste juurde saaniga? Ta võib saabuda hobuse või kaameli seljas 🐫, surfata 🏄, kasutada akvalangi või sõita laevaga 🚢.
Kindlasti ei tea sa ka seda, et Islandil külastab lapsi Jõuluvana asemel kolmteist krutskitega trollipoissi, kellel nimeks Potikaapia, Küünlavaras, Vorstinäppaja jne.
Aga Kirju-Mirju Mesimummi lapsed teavad. Jõuluteadmisi käisid neile jagamas raamatukogu päkapikud Mikk ja Kaire.

Kilpkonn lasteaias

Krõlli lapsed tutvusid sellel nädalal koduloomade ja nende poegadega. Lapsed said teada, millised loomad elavad talus, millised kodus lemmikloomadena. Stiveni vanemad tegid ettepaneku tutvustada lastele oma lemmiklooma- kilpkonna. 🐢
Lapsed said teada, mida kilpkonn sööb, kus elab ning milliseid tingimusi ta kodus elamiseks vajab. Enim üllatas lapsi, et kilpkonnal on nii pikad küüned. Lapsed said ka kilpkonnale pai teha.
Oleme rõõmsad, et Krõlli rühma lapsevanemad püüavad mitmekesistada last õppe- ja kasvatustegevusi. Kevadel ootame külla Williami tšintšiljasid 🙃

Põhjamaade kirjanduse nädal

Põhjala kirjanduse nädala eesmärk on levitada Põhjala kirjandust, innustada inimesi lugema ja sellest rõõmu tundma ning edendada sallivust ja koostööd erinevates valdkondades.

Põhjamaade kirjanduse nädala raames tutvustas lasteraamatukogu tädi Kaire lastele Soome kirjaniku Havukaineni “Teedu ja Peedu” lugusid.