Mesimummide tegemised septembris

MESIMUMMIDE KÜLASKÄIK VANAEMA KAIE JUURDE

Mesimummid käisid külas Raneli ja Ruubeni vanaema Kaiel ja nägid seal palju huvitavat. 

Laste avastamisrõõm oli suur kui nähti, kuidas kurgid kasvuhoones lae alt alla kasvasid. Lenna uuris, kas nad poes ei kasvagi. Lapsed on harjunud, et ema ostab kurki poest.

Vanaema Kaie tutvustas lastele veel oma suurt õunaaeda, kus kõik said korjata õunu korvi ja mädanenud õunad sorteerida kasti, millega viidi need komposti hunnikusse. Mesimummid said proovida ka õunakorjamise masinat. Kõige osavam oli Ruuben. Lustiti veel mängumajas ja kiiguti.

 

Enne ära tulekut pakkus vanaema Kaie lastele saia ise tehtud õunamoosiga ja kurgiga maitsevett.

Tänuks toreda vastuvõtu eest ja seoses läheneva vanavanemate päevaga, kinkisid Mesimummid vanaema Kaiele väikese valge potiroosi. Kaasa said Mesimummid kotitäie õunu, et nendest järgmisel nädalal õunakook küpsetada.

 

MESIMUMMIDE TARKUSEPÄEV

Tarkusepäeval tuli Mesimummidele külla Karuema koos karutüdruk Katiga. Karuema kinkis lastele “Karuaabitsa” ja innustas neid algaval õppeaastal tähti õppima.

Koos lauldi ja mängiti tähtede äratundmise mängu. Mõned lapsed üllatasid karuema oskusega sõnu kokku veerida.

Tublid Mesimummid said maitsta Barni küpsiseid ja uurisid oma tänukirju, mis saadi osalemise eest projektis “Tere, kevad!”.

Sipsikute september

Vanavanemate päev. 100 kooki vanavanematele. (9.sept.2021.a.)

Eesmärk: Laps tähistab vanavanemate päeva. Laps teab mõistet palju (arv 100).

Lõimitud tegevused: kunst; keel ja kõne; matemaatika.

Lapsed voolisid vormide abil liivakooke, mida tuli väga palju. Kuna tulemas oli vanavanemate päev, siis lapsed arvasid, et teeme need vanaemadele-vanaisadele kingituseks.

Sügise sünnipäev (24.sept.2021.a.)

Eesmärk: Laps teab sügise tunnuseid. Laps teab, mis värvi on puude lehed sügisel (tunneb värve).

Lõimitud tegevused: kunst; mina ja keskkond; keel ja kõne; matemaatika.

Sügise sünnipäeva puhul meisterdasid lapsed õpetaja abiga omale sügisese peapärja. Nad värvisid sügislehed ja kleepisid pärjale. Lugesime sügisest luuletust ja tuletasime meelde sügise tunnused.

Mesimummide tegemised mais.

Kirju – Mirjust sirguvad raamatukogulapsed.

Lasteraamatukogu projekt “Hiir Hulda Kirju-Mirju lasteaias” jõudis lõpule. Sügisel istutatud raamatu-puud on saanud endale värvikireva kuue. Seitsme kuu jooksul lugesid õpetajad Mesimummide ja Sipsiku rühmas lastele ette hiir Hulda poolt toodud lasteraamatuid. Tore, et sel keerulisel karantiiniajal leidsid raamatud tee lasteni.

Mesimummide katsepeenar.

Mesimummi rühma lapsed otsustasid rajada endale väikese katsepeenra. Õpetajad muretsesid külvikoti, mulla ja seemned. Külvikotti sai valatud suur kotitäis musta mulda. Lapsed panid mulda salati-, redise- ja peediseemneid ning valget ja punast sibulat. Nüüd on vaja iga päev kasta ja oodata, millal seemneist taimed võrsuvad ning neid maitsta saab. Ise kasvatan – ise saagi saan!